Ucuz Davetiye Burada > 1000 Adet Davetiye 125 TL
ÇB’de ara Google ile ÇB’de ara
  Önemli Bilgi
Ana Sayfam Yap
 Web Sitesi Referanslarımız 
 
 
Haberler
 
•  Haberler Ana Sayfa
 
•  Tüm Haberler
 
•  En Çok Okunan Haberler
 
•  En Çok Yorumlanan Haberler
 
•  Haber Galeri
 
•  Haber Arşivi
 
•  Haber Yolla

 
•  Zonguldak Çaycuma Eğitim - İş Basın Açıklamal
 
•  Zonguldak - Çaycuma Güncel Haberler
 
•  Zonguldak - Çaycuma Kültür ve Etkinlik Haberl
 
•  Zonguldak - Çaycuma Sektörel Haberler
 
•  Zonguldak - Çaycuma Spor Haberleri
 
•  Türkiye Güncel Haberler
 
•  Genel Dünya Haberleri
 
•  Genel Kültür ve Eğlence Haberleri
 
•  Genel Spor Haberleri
 
•  Genel Zonguldak Haberleri
 
Ç.B.;
  Çaycuma da Köprü Faciası - FOTOĞRAFLAR
 
Çaycuma da Köprü Faciası - FOTOĞRAFLAR Tahta Köprüden, Çöken Köprüye... Fotoğraflar
    oku
   
tüm yazarlarımız için tıklayınız
   
   Günün Haberleri
 
 
  ÷ tüm haberler
   
Haber Yollayın Ücretsiz Yayınlayalım
 
Evde Çalışma İmkanı Sunan Sistem Hayata Geçirildi
HaberlerTürkiye Güncel Haberler
11.57, 05/07/2010
Anlık Değil Yıllık Reklamlar Burada
 
Evde Çalışma İmkanı Sunan Sistem Hayata Geçirildi
Bu bir tanıtımdır.

Engellilere, ev hanımlarına, gazilere evlerinden çalışabilme imkânı sunan sistem hayata geçirildi.

Engellilere , ev hanımlarına ve gazilere evlerinden çalışabilme imkânı sunan çağrı merkezi sistemi 'Home Agent' hayata geçirildi. Bu sistem sayesinde, 40 kişi, 750 lira maaşla evinden çalışıyor. Bu sayının önümüzdeki bir yılda 200'e çıkması hedefleniyor.

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren Callpex firması, engelliler, ev kadınları ve gaziler için evden çalışma sistemi geliştirdi. 40 kişi 750 lira maaşla işe başladı.

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren firmanın Genel Müdürü Oğuz Taşkent'in verdiği bilgiye göre, yeni sistemle çağrı merkezi çalışanları başka şehirde bile olsalar, sanki işyerindeymiş gibi çalışabiliyorlar. Evlere kurulan sistemle, mekandan bağımsız olarak çalışan elemanlar, mesai saatlerini kendileri belirliyorlar.

Engelliler, ev hanımları, öğrenciler ve gaziler için büyük kolaylık getiren sistem sayesinde, şu an 40 kişi evinden çalışıyor. Bu sayının önümüzdeki 1 yılda 200'e çıkarılmasının hedeflendiği belirtiliyor.
Home Agent'da IP Contact Center adı verilen son derece gelişmiş bir teknoloji kullanılıyor. Bununla, ev kullanıcılarını internet üzerinden rahatlıkla sisteme bağlanabiliyor. Sistemin tüm kurulumu firma tarafından karşılanıyor. Bunun için gerekli olan tüm bilgisayar sistemi, kulaklıklar ve internet paketini Callpex tedarik ediyor.

Evden çalışan kişilerin sadece bir oda ya da sessiz ve sakin bir ortam yaratması yeterli oluyor. Oğuz Taşkent, Home Agent iş modelinde ücret politikasının normal bir çağrı merkezinin uygulamasından farklı olmadığının altını çizerek, "İşe yeni başlamış, standart bir evde çalışan ortalama 750 lira gelire sahip oluyor. Bu gelir kazanacağı yetkiyle birlikte artıyor" dedi.

Benzer şekilde bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçireceklerini söyleyen Oğuz Taşkent, şöyle devam etti: "İşitme engellilere yönelik görüntülü çağrı merkezi projesini önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz. Çok yakında özellikle müşteri hizmetleri ve telefonla satış projelerinde işitme engellilere görüntülü çağrı merkezi üzerinden hizmet vermeye başlayacağız."

Taşkent, Home Agent teknolojisini 1,5 yıllık bir Ar - Ge faaliyeti sonrasında geliştirdiklerinin altını çizerek, şöyle konuştu:

''Şu anda dünya standartlarında bir platforma sahibiz. Dünyada farklı bölgelerde uygulanan bir yöntem olan Home Agent'ı Türkiye'de de yaygın olarak uygulamayı hedefliyoruz. Marka tescil hakkı başvurusunu da yaptığımız Home Agent ile amacımız, teknolojiden yararlanarak aynı merkezi çalışma ortamında değil, evden çalışan müşteri hizmetleri yetkilileriyle kurumlara hizmet sağlayabilmek. Bu şartlarda çalışmak isteyen adaylar, İş Kanunu gereği tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak iş başvurusunda bulunabiliyor. Bu adayların belirledikleri boş zamanları ile kendi beklentilerimizi örtüştürerek bir mesai saati belirliyoruz. Böylelikle kişiler, bizim çalışma şartlarına uygun olarak, kendi belirledikleri zaman diliminde çalışabiliyorlar. Bu da çalışan açısından büyük bir kolaylık ve motivasyon aracı oluyor.

Sistemin bakımı, denetimi ve desteği de bizim tarafımızdan yapılıyor. Böylece herhangi bir kişi, sermayeye ihtiyacı olmadan evinden iş sahibi olabiliyor.''

İlk İşe Başlayana 750 Lira Gelir

Home Agent uygulamasında, herhangi bir çağrı merkezinde müşteri yetkilisi olarak çalışabilecek profillerde olan kişileri aradıklarını dile getiren Taşkent, bunları şöyle sıraladı:

''Temel iletişim becerileri kuvvetli, strese karşı dayanıklı, temel eğitime sahip, bunun yanında da özellikle konuşmasıyla karşısındaki kişide güven uyandıran ve müşteriyi ikna edebilme kabiliyetine sahip olan herkes Home Agent olarak çalışabilir. Bu aşamada, kişiden çok ev veya çalışılacak ortamın bu işe uygunluğuna bakıyoruz ki burada belirleyici olan kural sessizlik. Bu hizmetin çocuk gürültüsü, televizyon sesi gibi bazı gürültüleri almayan bir ortam veya odada verilmesi dışında bir beklentimiz yok.''

''Sektörün Üzerinde Büyüme Kaydettik''

Sektörün ekonomik kriz ve durgunluğa rağmen, Türkiye genelinde 2008 yılında yüzde 26 ve 2009 yılında yüzde 26,5 oranında büyüme gösterdiğini dile getiren Taşkent, ''Biz ise Callpex olarak bunun da ötesine geçerek, bu yılın ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 300'e varan büyüme kaydettik, büyük adımlar attık. Var olan hızlı büyüme temposu içinde, özellikle engelli vatandaşlarımıza ve ev hanımlarına ulaştığımızda, bu hedeflerimizi de fazlasıyla aşacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

İşitme Engellilere Görüntülü Çağrı Merkezi

Taşkent, yine benzer şekilde bir sosyal sorumluluk projesi olarak görülebilecek, işitme engellilere yönelik görüntülü çağrı merkezi projelerini de önümüzdeki aylarda hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını ifade ederek, ''Çok yakında özellikle müşteri hizmetleri ve telefonla satış projelerinde işitme engellilere görüntülü çağrı merkezi üzerinden hizmet vermeye başlayacağız'' dedi.

Çağrı merkezlerinde kaliteyi kontrol edebilmek için en önemli etkenlerden birinin müşteri hizmetleri yetkilisinin yaptığı görüşmeleri izleyebilmek olduğunu ifade eden Taşkent, bu sebeple bütün bu çalışmayı uzaktan yönetebilecekleri bir teknolojik platform oluşturduklarını, böylece, 15 - 20 kişilik takımları yöneten takım liderlerinin çalışmasını uzaktan gerçekleştirebilme olanağına sahip olduklarını bildirdi.

Habertürk

 
     
 
Bu haber 1240 defa incelenmiştir.

 
 
geri dön
sayfa başı
tüm haberler
yazdır
 
Habere Yorum Bırakın
  ŞU AN İNCELEMEKTE OLDUĞUNUZ HABER
Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi’nden teşekkür yemeği Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi’nden teşekkür yemeği 22:47 03/12/2013
Vedat Emeksiz: 'Hükümetimiz engellilerle ilgili birçok çalışma yaptı' Vedat Emeksiz: 'Hükümetimiz engellilerle ilgili birçok çalışma yaptı' 22:48 03/12/2013
Akbaş, Yiğit'e yetki belgesini verdi Akbaş, Yiğit'e yetki belgesini verdi 22:14 04/12/2013
'Kaynakların bölgemize yatırım olarak aktarılması bizim için bir fırsat olacak' 'Kaynakların bölgemize yatırım olarak aktarılması bizim için bir fırsat olacak' 22:26 04/12/2013
Çaycuma'da Otel odasında ölü bulundu... Çaycuma'da Otel odasında ölü bulundu... 17:11 06/12/2013
Önümüzdeki 5 günlük hava raporu... Önümüzdeki 5 günlük hava raporu... 17:28 06/12/2013
İstasyon Mahallesinde Sel Tehlikesi İstasyon Mahallesinde Sel Tehlikesi 21:39 10/12/2013
Çaycuma merkezdeki okulların tamamı açıktır Çaycuma merkezdeki okulların tamamı açıktır 00:43 11/12/2013
İstasyon Mah. Kapalı pazar yerinin çatısı çöktü. İstasyon Mah. Kapalı pazar yerinin çatısı çöktü. 15:56 12/12/2013
54 şehirde kış lastiği takmayana ceza kesilecek 54 şehirde kış lastiği takmayana ceza kesilecek 23:39 16/12/2013
Filyos Limanı için son imza Başbakan’dan Filyos Limanı için son imza Başbakan’dan 18:24 18/12/2013
Çomranlı İ.Ö.Okulundan Çomranlı İ.Ö.Okulundan "Eğlen, Öğren, Hijyen" projesi 23:59 21/12/2013
Çaycuma Devlet Hastanesi’nde mesai dışı hizmet Çaycuma Devlet Hastanesi’nde mesai dışı hizmet 18:21 23/12/2013
Çaycuma’da Su Faturalarında Otomatik Ödeme Dönemi Çaycuma’da Su Faturalarında Otomatik Ödeme Dönemi 18:56 23/12/2013
AkGençlik Çaycuma’dan TEA TALK Programı AkGençlik Çaycuma’dan TEA TALK Programı 00:55 27/12/2013
Çaycuma Diva-Sen'den Hükümete Destek Çaycuma Diva-Sen'den Hükümete Destek 21:30 29/12/2013
Filyos Liman Projesi yatırım programına alındı Filyos Liman Projesi yatırım programına alındı 02:30 03/01/2014
Çaycuma Has Fırın’da Kaynaştırma Yemeği Çaycuma Has Fırın’da Kaynaştırma Yemeği 02:03 06/02/2014
Barbaros Kutlutaş Orta Okulunun Başarısı Barbaros Kutlutaş Orta Okulunun Başarısı 11:33 23/08/2014
 
 
tüm haberler
 
Anket
  İnternete günde ne kadar zaman ayırıyorsunuz?
 
  Oyla
 
 
Yukarı Çık
       
 
 
 
Site Yönetimi: Çaycuma Baskı Dünyası - www.ucuzdavetiyeburada.com / Proje Başlangıcı : © 2009 - ∞